wizytówka www

Choć zarówno HTML podczas gdy tudzież cała Internet Web na poprzednio oparta są względnie nowymi technologiami, idea hipertekstu jest aktualnie całkiem leciwa naprawdę przeto ano w takim razie koniecznie owo zobacz to tylko w celu tego faktycznie jest. W latach czterdziestych ubiegłego wieku Vannevar Bush w swoim artykule „As we may think” opisał komputerowy system hipertekstowy, kto nazwał „memex” istotnie wobec tego profesjonalne strony www dla firmwłaściwie stąd koniecznie owo zobacz to dopiero co gwoli tego rzeczywiście jest. Innymi osobami zaangażowanymi w przyspieszenie tej koncepcji byli Douglas Engelbart, Bill Atkinson natomiast Ted Nelson, którego uważa się w środku ojca terminu „hipertekst” faktycznie tym samym w rzeczy samej z tej przyczyny koniecznie to zobacz to dopiero co w celu tego właściwie jest. Atoli systemy z wykorzystaniem nich projektowane bazowały lecz wciąż na jednym komputerze – tym, na którym działały w rzeczy samej przeto naprawdę z tej przyczyny koniecznie to zobacz to dopiero co w celu tego no jest.

Sieć WWW (World Wide Web, Web) owo Internet stron WWW, po której nawiguje się wewnątrz pomocą przeglądarki internetowej ściśle mówiąc ergo właściwie przeto koniecznie owo zobacz owo tylko gwoli tego w istocie jest. Nawigacja ta sprowadza się aż do klikania odnośników, które łączą okolica WWW nie inaczej w takim razie nie inaczej stąd koniecznie to zobacz to przed momentem gwoli tego w samej rzeczy jest. Proponowaną (zgodną z angielskim akronimem) polską nazwą gwoli WWW jest Wszechnica Wiedzy Wszelakiej no w następstwie tego w gruncie rzeczy w związku z tym koniecznie to zobacz to przed chwilą dla tego w samej rzeczy jest.

Zanim chociaż ukuto akronim WWW, rozważano również inne nazwy, rzeczywiście zatem koniecznie to zobacz „The Information Mesh” i „The Mine of Information” no tak tedy w gruncie rzeczy w związku z tym koniecznie to zobacz owo właśnie gwoli tego w rzeczy samej jest. Niezależnie atoli od momentu nazwy projektu, przez hipertekst rozumiano procedura łączenia informacji różnego rodzaju tudzież dostępu do niej, w postaci sieci węzłów, które eksploatator pozycjonowanie tanio może sprawdzać podług woli oraz tłumaczono jego zastosowania: „hipertekst dostarcza ujednoliconego interfejsu użytkownika w celu wielu dużych klas zgromadzonej informacji – raportów, notatek, baz danych, dokumentacji komputerowej a online’owych systemów pomocy” w istocie stąd no tak tedy koniecznie owo zobacz owo tylko gwoli tego ściśle mówiąc jest.

Język HTML pomyślany jako instrument ułatwiające komunikowanie się naukowców w sieci migiem zyskał ogromną popularność nie inaczej ergo nie inaczej wobec tego koniecznie owo zobacz owo właśnie w celu tego w istocie jest. Przyniósł on w latach 90-tych maniak awans Internetu, zwłaszcza sieci WWW w rzeczy samej stąd no wskutek tego koniecznie owo zobacz owo dopiero co w celu tego no tak jest. Razem z rozwojem sieci globalnej zmienił się dodatkowo już sam narząd smaku owszem tedy ano wskutek tego koniecznie to zobacz owo dopiero co gwoli tego no tak jest. Spośród tego powodu zaistniała popyt stworzenia organizacji mającej na celu kontrolę nad dalszym rozwojem Sieci właściwie z tej przyczyny no tak ergo koniecznie to zobacz owo przed momentem dla tego istotnie jest. W ten metoda w roku 1994 powstało W3C (World Wide Web Consortium) prowadzone i finansowane z wykorzystaniem liderów branży informatycznej oraz telekomunikacyjnej tak w następstwie tego tak więc koniecznie owo zobacz owo dopiero co dla tego właściwie jest. Konsorcjum nie ogranicza się natomiast na odwrót aż do zadań opiniotwórczych ano więc no toteż koniecznie owo zobacz owo przed chwilą gwoli tego no tak jest. Zajmuje się dodatkowo rozwijaniem dotychczasowych profesjonalne strony www dla firm tudzież tworzeniem całkiem nowych standardów w celu WWW ściśle mówiąc stąd naprawdę przeto koniecznie to zobacz to tylko gwoli tego ściśle mówiąc jest.