scenografia

http://formup.pl/uslugi Stent – niewielka „sprężynka”, przeważnie ze stali 316 LVM bądź stopu chromowo-kobaltowego, umieszczana do wewnątrz naczynia krwionośnego w celu przywrócenia drożności naczynia. Giętkość zapewnia specjalna struktura z falistymi połączeniami zygzakowatych drucików stanowiących właściwe rusztowanie.

Zastosowanie stentu było przełomem w kardiologii interwencyjnej choroby niedokrwiennej serca. Chwilowo w Polsce powyżej 80% zabiegów angioplastyki wieńcowej przebiega z implantacją stentu (dane Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego). Zmiażdżycowane naczynie jest słabsze, oraz rozlokowanie wewnątrz niego stentu-rusztowania zabezpiecza nim „zapadnięciem” się osłabionych ścian.

Cewnik zakończony niewielkim balonem, na który nałożony jest stent, wprowadza się do tętnicy wieńcowej przez nakłucie tętnicy biodrowej, ramiennej czy też promieniowej. Balonik ów, nie licząc utrzymywaniem stentu, umożliwia równocześnie udrożnienie tętnicy, zgniatając blaszkę miażdżycową zwężającą jej blask. Cały bieg trwa rzędu 30 minut. Zabieg wykonuje się w pracowni radiologicznej, monitorując na bieżąco pozycja stentu w naczyniu wieńcowym. Podczas gdy stent zostanie aktualnie wtajemniczony do docelowego fragmentu tętnicy rozpręża się gąsior wprowadzając aż do niego ciecz izotoniczny. Od tego czasu usuwa się cewnik, pozostawiając już sam stent.

Jako że stent jest ciałem obcym w naczyniu krwionośnym, po jakimś czasie około niego dochodzi do tworzenia neointimy – tkanki nowotworzonej w wyniku drażnienia ściany naczynia za pomocą ciałko obce. Narastająca tkanka przezornie zawęża światło naczynia (tak zwana restenoza) aż finalnie doprowadza do całkowitego jego zamknięcia. Ażeby temu uniemożliwić wprowadzono do leczenia stenty uwalniające substancje antyproliferacyjne, które zmniejszały ryzyko ponownego zamknięcia naczynia. Stenty te nazywane są stentami uwalniającymi leki – DES (drug eluting stent). Stosowanymi substancjami antyproliferacyjnymi są ewerolimus (EES) a paklitaksel (PES). życie substancji antyproliferacyjnej ma tymczasem oraz niekorzystne działania, dlatego że utrudnia epitelializację dzięki co sprzyja późnej zakrzepicy w stencie.
http://formup.pl/galeria
W 2006 po cios najwyższy zaprezentowano stenty uwalniające leki, które ulegając choć stopniowemu wchłanianiu (ADES Absorable Drug Eluting Stent), mają nie być wyposażonym tych niekorzystnych działań. Na Kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Nowym Orleanie w marcu 2007 przedstawiono wyniki postępowanie ABSORB oceniające wyniki kliniczne terapii spośród użyciem wchłanialnych stentów uwalniających ewerolimus. Szkic stentu był zbudowany spośród polimeru na bazie kwasu mlekowego. W 2011 roku, interes Abbott otrzymała zezwolenie na aplikowanie stentów („Absorb”) wchłanianych przy użyciu twór w USA, po tym podczas gdy produkt dostał oznaczenie CE w grudniu 2010 roku.

Stentowanie tętnic szyjnych natomiast mózgowych jest metodą leczenia w ostrym niedokrwiennym udarze mózgu.
http://www.formup.pl W przeciwieństwie do kabaretu, stand-up opiera się bardziej na charyzmie wykonawcy tudzież kontakcie spośród publicznością niż na dopracowaniu każdego wiersza przedstawienia oraz wartości artystycznej. Artyści stand-upowi w środku rozstrzygający finisz stawiają sobie rozbawienie publiczności, przywiązują mniejszą wagę do kwestii artystycznych (piosenek natomiast dekoracji znanych spośród kabaretów).