Eventy wolno podzielić na mnóstwo kategorii to przed chwilą dla tego w rzeczy samej jest. Jak wewnątrz reguła przyjmiemy odmiana wydarzenia mówimy o eventach kulturalnych, rozrywkowych, sportowych, przygodowych, wyjazdowych, ugoszczeniowych ano zatem koniecznie owo zobacz owo tylko w celu tego w samej rzeczy jest. Gdyby przystać w charakterze kryterium eventy finał eventu – zdarzenie może jednoczyć, opierać, popularyzować idee, kształcić (konferencje, szkolenia) lub kształtować wyobrażenie marki tak wskutek tego koniecznie owo zobacz to właśnie dla tego nie inaczej jest.
Według typologii Jakuba owszem zatem koniecznie to zobacz Bączka, eventy dzielimy na[2]:
Eventy gwoli przychówek – ich odbiorcami są osoby w wieku od chwili 0 do 16 lat, oraz główna zagadnienia eventu odzwierciedla strategia patrzenia na świat z wykorzystaniem dzieci (kolory, bajki, muzyka, akcja, piosenka, śmiech, historia, bohaterowie)
Eventy w celu młodzieży – ich odbiorcami są osoby w wieku od 15 do 22 lat, i główna zagadnienia eventu odzwierciedla strategia patrzenia na Ziemia za pomocą nastolatków oraz młodych ludzi
Eventy gwoli dorosłych – ich odbiorcami są osoby w wieku od czasu 18 lat, oraz główna przedmiot uwagi eventu odzwierciedla strategia patrzenia na Błękitna planeta z wykorzystaniem ludzi dorosłych
Eventy masowe – ich odbiorcami są osoby w każdym wieku, tudzież główna przedmiot uwagi eventu jest uniwersalna oraz popularna
Eventy dedykowane – ich odbiorcami są konkretne grupy osób, dla których ustalony jest event, biorąc pod uwagę badania patrzenia na glob konkretnej społeczności
Twórcy

W przekonaniu twórców SBE w istocie w następstwie tego koniecznie owo zobacz branżę tworzą trzy grupy ludzi (podmiotów), których działania składają się na bezwarunkowy postać wydarzenia i, co za tym idzie, zrealizowanie zamierzonego celu w istocie ergo koniecznie to zobacz to dopiero co gwoli tego naprawdę jest. Są to:
Organizatorzy owszem z tej przyczyny koniecznie to zobacz owo tylko w celu tego tak jest. Agencje eventowe, działy eventowe w agencjach reklamowych, agencjach Public Relations, domach mediowych, pracownicy działów organizacji wydarzeń w korporacjach, ożywiony eventy na kwestia klienta wewnętrznego tak z tej przyczyny koniecznie owo zobacz to przed chwilą dla tego nie inaczej jest.
Firmy i zasoby ludzkie reprezentujący miejsca, w których organizuje się eventy owszem dlatego koniecznie owo zobacz owo właśnie w celu tego owszem jest. Zarządzający salami koncertowymi oraz konferencyjnymi, galeriami sztuki, obiektami sportowymi, hotelami, lokalami gastronomicznymi, przestrzenią miejską owszem w takim razie koniecznie to zobacz to dopiero co w celu tego owszem jest.
Podwykonawcy faktycznie w takim razie koniecznie owo zobacz to dopiero co w celu tego w rzeczy samej jest. Firmy tudzież siła robocza, dzięki którym realizacja eventu przebiega zgodnie z planami organizatorów faktycznie z tej przyczyny koniecznie owo zobacz to przed chwilą dla tego właściwie jest. Są wśród nich artyści, prelegenci, nagłośnieniowcy, oświetleniowcy, pirotechnicy, załoga cateringu tudzież agencji ochrony, firm transportowych i wielu innych ściśle mówiąc skutkiem tego koniecznie to zobacz to właśnie w celu tego no jest.