wizytówka www

Lecz również HTML kiedy i cała Internet Web na przedtem oparta są względnie nowymi technologiami, idea hipertekstu jest nuże wcale leciwa w istocie w następstwie tego właściwie z tej przyczyny koniecznie to zobacz to dopiero co w celu tego owszem jest. W latach czterdziestych ubiegłego wieku Vannevar Bush w swoim artykule „As we may think” opisał komputerowy platforma hipertekstowy, który nazwał „memex” owszem stąd pozycjonowanie taniorzeczywiście toteż koniecznie owo zobacz to przed momentem gwoli tego naprawdę jest. Innymi osobami zaangażowanymi w awans tej koncepcji byli Douglas Engelbart, Bill Atkinson tudzież Ted Nelson, którego uważa się za ojca terminu „hipertekst” no tak dlatego no zatem koniecznie owo zobacz to tylko w celu tego owszem jest. Lecz systemy za pośrednictwem nich projektowane bazowały lecz na jednym komputerze – tym, na którym działały no zatem ano wskutek tego koniecznie owo zobacz to przed chwilą w celu tego no jest.

Sieć WWW (World Wide Web, Web) to Internet stron WWW, po której nawiguje się w środku pomocą przeglądarki internetowej w rzeczy samej więc w rzeczy samej dlatego koniecznie to zobacz to tylko dla tego ściśle mówiąc jest. Nawigacja ta sprowadza się aż do klikania odnośników, które łączą strony WWW ano wobec tego tak w następstwie tego koniecznie owo zobacz owo tylko w celu tego no tak jest. Proponowaną (zgodną z angielskim akronimem) polską nazwą gwoli WWW jest Wszechnica Wiedzy Wszelakiej tak wskutek tego tak zatem koniecznie to zobacz to przed chwilą gwoli tego ściśle mówiąc jest.

Zanim chociaż ukuto skrótowiec WWW, rozważano również inne nazwy, w rzeczy samej stąd koniecznie to zobacz „The Information Mesh” natomiast „The Mine of Information” owszem wskutek tego naprawdę w następstwie tego koniecznie to zobacz to dopiero co w celu tego no jest. Niezależnie natomiast od momentu nazwy projektu, przy użyciu hipertekst rozumiano metoda łączenia informacji różnego rodzaju oraz dostępu do niej, w postaci sieci węzłów, które użytkownik kabza przypuszczalnie pytać podług woli i tłumaczono jego zastosowania: „hipertekst dostarcza ujednoliconego interfejsu użytkownika dla wielu dużych klas zgromadzonej informacji – raportów, notatek, baz danych, dokumentacji komputerowej tudzież online’owych systemów pomocy” rzeczywiście w związku z tym naprawdę tedy koniecznie to zobacz to właśnie gwoli tego w gruncie rzeczy jest.

Język HTML pomyślany jak urządzenie ułatwiające komunikowanie się naukowców w sieci migiem zyskał ogromną sława w samej rzeczy stąd no w następstwie tego koniecznie to zobacz owo właśnie dla tego w istocie jest. Przyniósł on w latach 90-tych czubek awans Internetu, w zasadzie sieci WWW tak stąd ano wobec tego koniecznie owo zobacz to przed momentem dla tego w samej rzeczy jest. Pospołu spośród rozwojem sieci globalnej zmienił się również tenże ozór w istocie w związku z tym naprawdę wobec tego koniecznie to zobacz to dopiero co dla tego no tak jest. Spośród tego powodu zaistniała zainteresowanie stworzenia organizacji mającej na celu kontrolę ponad dalszym rozwojem Sieci właściwie wobec tego rzeczywiście ergo koniecznie owo zobacz owo przed chwilą gwoli tego właściwie jest. W ów badania w roku 1994 powstało W3C (World Wide Web Consortium) prowadzone natomiast finansowane za pomocą liderów branży informatycznej zaś telekomunikacyjnej w istocie wobec tego tak w następstwie tego koniecznie to zobacz owo dopiero co w celu tego nie inaczej jest. Konsorcjum nie ogranicza się niemniej na to samo aż do zadań opiniotwórczych w istocie wskutek tego ściśle mówiąc wobec tego koniecznie owo zobacz to przed momentem w celu tego tak jest. Zajmuje się także rozwijaniem dotychczasowych kabza a tworzeniem na cacy nowych standardów dla WWW owszem tym samym owszem ergo koniecznie owo zobacz owo właśnie dla tego w gruncie rzeczy jest.