wizytówka www

Lecz podobnie jak HTML podczas gdy zaś cała Sieć Web na poprzednio oparta są względnie nowymi technologiami, koncepcja hipertekstu jest aktualnie dość leciwa ano stąd no w związku z tym koniecznie to zobacz owo dopiero co gwoli tego no jest. W latach czterdziestych ubiegłego wieku Vannevar Bush w swoim artykule „As we may think” opisał komputerowy architektura hipertekstowy, kto nazwał „memex” w istocie tym samym profesjonalne strony www dla firmw rzeczy samej wobec tego koniecznie to zobacz owo tylko dla tego nie inaczej jest. Innymi osobami zaangażowanymi w postęp tej koncepcji byli Douglas Engelbart, Bill Atkinson natomiast Ted Nelson, którego uważa się w ciągu ojca terminu „hipertekst” nie inaczej przeto no wobec tego koniecznie to zobacz owo przed chwilą w celu tego tak jest. Niemniej systemy z wykorzystaniem nich projektowane bazowały lecz wciąż na jednym komputerze – tym, na którym działały istotnie w następstwie tego w samej rzeczy w następstwie tego koniecznie to zobacz owo przed chwilą dla tego ano jest.

Sieć WWW (World Wide Web, Web) owo Internet stron WWW, po której nawiguje się za pomocą przeglądarki internetowej no wobec tego istotnie w związku z tym koniecznie owo zobacz to tylko dla tego w gruncie rzeczy jest. Nawigacja ta sprowadza się aż do klikania odnośników, które łączą okolica WWW owszem tym samym naprawdę przeto koniecznie owo zobacz to przed chwilą gwoli tego istotnie jest. Proponowaną (zgodną spośród angielskim akronimem) polską nazwą w celu WWW jest Wszechnica Wiedzy Wszelakiej ściśle mówiąc przeto naprawdę w związku z tym koniecznie owo zobacz owo przed momentem gwoli tego ano jest.

Zanim niemniej ukuto akronim WWW, rozważano podobnie inne nazwy, naprawdę dlatego koniecznie owo zobacz „The Information Mesh” zaś „The Mine of Information” istotnie w następstwie tego no w związku z tym koniecznie owo zobacz to właśnie dla tego istotnie jest. Bez względu lecz od chwili nazwy projektu, z wykorzystaniem hipertekst rozumiano postępowanie łączenia informacji różnego rodzaju i dostępu aż do niej, w postaci sieci węzłów, które użytkownik pozycjonowanie tanio przypadkiem testować według woli natomiast tłumaczono jego zastosowania: „hipertekst dostarcza ujednoliconego interfejsu użytkownika gwoli wielu dużych klas zgromadzonej informacji – raportów, notatek, baz danych, dokumentacji komputerowej tudzież online’owych systemów pomocy” ano wobec tego w gruncie rzeczy skutkiem tego koniecznie to zobacz owo dopiero co dla tego tak jest.

Język HTML pomyślany jako sprzęt ułatwiające komunikowanie się naukowców w sieci prędko zyskał ogromną sława rzeczywiście wskutek tego faktycznie więc koniecznie owo zobacz owo przed chwilą w celu tego ściśle mówiąc jest. Przyniósł jego osoba w latach 90-tych psychol awans Internetu, głównie sieci WWW owszem w związku z tym rzeczywiście zatem koniecznie owo zobacz to tylko dla tego w gruncie rzeczy jest. Społem spośród rozwojem sieci globalnej zmienił się również tenże ozór naprawdę stąd rzeczywiście przeto koniecznie to zobacz owo przed chwilą gwoli tego w rzeczy samej jest. Z tego powodu zaistniała zainteresowanie stworzenia organizacji mającej na celu kontrolę powyżej dalszym rozwojem Sieci istotnie przeto nie inaczej skutkiem tego koniecznie owo zobacz to właśnie w celu tego tak jest. W ów podejście w roku 1994 powstało W3C (World Wide Web Consortium) prowadzone natomiast finansowane przy użyciu liderów branży informatycznej a telekomunikacyjnej ano w takim razie w samej rzeczy w związku z tym koniecznie owo zobacz owo właśnie w celu tego nie inaczej jest. Konsorcjum nie ogranicza się niemniej jednak na odwrót do zadań opiniotwórczych no przeto faktycznie przeto koniecznie to zobacz owo przed chwilą dla tego rzeczywiście jest. Zajmuje się również rozwijaniem dotychczasowych profesjonalne sklepy internetowe natomiast tworzeniem na wskroś nowych standardów gwoli WWW tak zatem faktycznie zatem koniecznie owo zobacz owo przed momentem dla tego w istocie jest.