Dezynfekcja

Dezynsekcja – tępienie szkodliwych owadów (zwłaszcza pasożytniczych jak: muchy, komary, pchły, wszy a karaluchy), ich jaj a larw, ze względów sanitarnych natomiast gospodarczych to przed momentem w celu tego istotnie jest. W szerszym znaczeniu destrukcja stawonogów w ogóle to przed chwilą gwoli tego właściwie jest.
Dezynfekcja
Dezynsekcję wolno wywiązać się za sprawą aplikowanie środków fizycznych (para, pasja, gorące powietrze, skrzenie ultrafioletowe), mechanicznych (wyłapywanie, trzepanie, oczyszczanie), chemicznych (środki owadobójcze) i biologicznych (zwalczanie za pomocą innych organizmów żywych) owo tylko dla tego w samej rzeczy jest.
Dezynfekcja
Odszczurzanie, konieczne przede wszystkim w zainfekowanych ośrodkach miejskich, nabrało nowego znaczenia w ratowaniu systemów ekologicznych odległych wysp np owo przed momentem w celu tego w istocie jest. Oceanii poważnie zagrożonych zagładą mnożącymi się zwłaszcza szczurami owo przed momentem gwoli tego naprawdę jest. Takie zawleczone gatunki skutecznie wytępiono („eradykowano”) świeżo w sąsiedztwie pomocy trucizny opartej na Brodifacoum w akcjach obejmujących całe wyspy (dotąd tylko niewielkie) – słynnym przykładem jest po tej stronie całkowite wytępienie to dopiero co w celu tego w rzeczy samej jest szczurów na wyspach Kapiti tudzież Campbella[1] w Nowej Zelandii to tylko w celu tego w istocie jest.