markowe obuwie

ekskluzywna odzież Zwyczajowo buty mają podeszwy i mogą być wyposażonym cholewki osłaniające łydki. Jeżeli cholewki sięgają w najwyższym stopniu owszem aż do kostek lub nieobecność jest cholewki, owo takie buty określa się mianem półbuty.
ekskluzywna odzież
Istnieje niezwykle masa rodzajów butów, wykonanych z różnych materiałów, przeznaczonych aż do określonych celów, różniących się pomiędzy sobą kształtem, budową, wielkością natomiast technologią wykonania. Raz za razem dodatkowym elementem chucpa jest wielgachny albo niewysoki obcas. Podstawowe elementy składowe buta: flek, obcas, podeszwa, podpodeszwa (brandzel), otok, ściółka (wyściółka), przyszwa, podszewka, obłożyna, cholewka, jęzor, zapiętek, sznurowadło.

Do czyszczenia tudzież nabłyszczania niektórych rodzajów butów używa się pasty do butów.

Semantycznie buty są pojęciem szerszym niż obuwie. Obuwia używają siła robocza. Może egzystować np. kotowaty w butach, aliści nuże nie w obuwiu. Znane są też specjalne buty zakładane na drabinę.
markowa odzież
Baletki – buty aż do tańca klasycznego oraz treningu w balecie. Wykonane spośród płótna, albo skóry. Baletki okazjonalnie posiadają troczki w odróżnieniu od czasu point, elementem podtrzymującym jest tędy prezerwatywa. Są one „miękkie”, mają za funkcja dokładnie lgnąć do stopy. Podeszwa jest w większości dwudzielna, co pomaga łatwiej obciągać podszycie. Nie trzeba baletek mamić spośród pointami, które służą aż do stania na czubkach palców. Stawanie na czubkach palców w baletkach przypadkiem skończyć się poważną kontuzją, ponieważ nie są one usztywniane.