markowe stroje kąpielowe jednoczęściowe

Lata 60. XX wieku przyniosły zmianę podejścia do odsłaniania ciała. Przebieg wpływu młodzieży na modne stroje kąpielowe jednoczęściowe targowisko odzieżowy sprawił, że ideałem stała się zdrowa, młodzieńcza postura a opalona karnacja. Bikini zaczęło istnieć modne, atoli pierwotnie było sprzedawane głównie w wersji nieco zmodyfikowanej, z bardziej rozbudowanymi figami. W tym okresie pojawiło się jedno z najsłynniejszych bikini w historii – owo, w które była ubrana wynurzająca się z wody Ursula Andress w Doktorze No.

Istotną nowością w początku lat 60. było aplikacja w ostatnim czasie wynalezionego spandeksu, przez wzgląd któremu kostiumu kąpielowe mogły stanowić bardziej przylegające, tudzież równocześnie lekkie i cienkie.

Monokini wg projektu Rudiego Gernreicha
W miarę upływu czasu kostiumy kąpielowe stawały się coraz bardziej śmiałe. W 1964 roku jankeski architekt mody Rudi Gernreich zaszokował audytorium, przedstawiając monokini – niewieści garderoba kąpielowy składający się ale wręcz spośród czarnych majtek spośród wysokim stanem oraz przechodzących pomiędzy nagimi piersiami, zawiązywanych na szyi szelek.
ekskluzywne bikini
Dziesięć lat nadal plus Gernreich zaproponował – w celu obu płci – kostiumy kąpielowe spośród odsłaniającymi pośladki stringami. Takie bikini stało się przede wszystkim popularne w Brazylii, gdzie poniżej wystarczy lat 70. pojawiły się jeszcze w wyższym stopniu skąpe stringi, podtrzymywane ale wręcz za pomocą cienkie sznureczki zaś nazwane fio denta (nić dentystyczna). Szata ten eksponował pośladki, będące w kulturze latynoskiej silnym wabikiem erotycznym.

Odsłaniający biodra jednoczęściowy strój, 1980
Lata 70. owo także pojawienie się stroju topless – damskiego kostiumu składającego się wprost przeciwnie spośród majtek. W pierwszej chwili ubrane ano kobiety pojawiały się owszem na znanych z większej swobody plażach Rio de Janeiro azali Saint-Tropez, natomiast spośród czasem konfekcja taki stał się popularny tudzież akceptowany oraz dokąd indziej.

W latach 70. oraz 80. modna stała się wysportowana postura, spośród widocznym zarysem mięśni. Podkreślały ją kostiumy kąpielowe odsłaniające pośladki natomiast biodra. Od nowa modne nieugięty się kostiumy jednoczęściowe, jakkolwiek z dużymi wycięciami bądź składające się z niedużych części tkaniny utrzymywanych w odpowiednim miejscu za pośrednictwem liczne paski.
modne stroje kąpielowe jednoczęściowe
Na początku lat 80. w kostiumach kobiecych zaznaczył się także prąd retro, pojawiły się stroje w stylu glamour, nawiązujące aż do tych z lat 40. W latach 90. pojawiło się tankini, kreacja składający się z fig a obcisłego topu.

Od lat 90. XX wieku brak jest wyraźnych trendów w modzie plażowej – pluralizm modeli umożliwia kobietom w pewnej mierze nieskończenie wielki wybór, zwłaszcza że dozwolone stało się dodatkowo łączenie różnych kolorów natomiast wzorów obu części kostiumu. Oraz mężczyźni mają do dyspozycji szeroką gamę modeli kąpielówek: od skąpych slipów po workowate spodenki w stylu surferów.

W początku XXI wieku popularne nieporuszony się też stroje odkrywające więcej ciała aniżeli klasyczne bikini bądź nawet stringi. Aż do takich należą pomiędzy innymi osłaniające nic bardziej błędnego wzgórek łonowy C-stringi, które pozwalają na uniknięcie białych śladów po opalaniu.

Początek XXI wieku owo i pojawienie się burkini, zaprojektowanego za pomocą Ahedę Zanetti w celu muzułmanek, którym teizm zabrania pokazywania ciała tudzież włosów w miejscach publicznych. Burkini zakrywa całe cielsko spośród wyjątkiem stóp, dłoni natomiast twarzy, mimo to wskutek zastosowaniu elastycznych materiałów umożliwia pływanie