modne buty

Zmiany w formie zależą od kształtu przedniej części przyszwy zaś noska oraz od momentu wysokości a kształtu obcasa.
modne obuwie
Przeznaczeniem obuwia jest osłona stóp nim urazami ze okolica podłoża a poręka komfortu podczas chodzenia. W związki odkąd typu, but pełni dodatkowo dodatkowe funkcje, takie kiedy osłona poprzednio zimnem natomiast wodą, rękojmia odpowiedniej przyczepności na śliskich powierzchniach, protekcja zanim substancjami szkodliwymi a inne. Ważną rolą obuwia, czasami bez ogródek dominującą, jest uzyskanie odpowiedniego efektu estetycznego w połączeniu z całym ubiorem.

Ze względu na rolę praktyczną numer obuwia winien znajdować się z odpowiednim naddatkiem w stosunku do stopy, zgodnie z opracowaniami wynosi on około 5% długości stopy
modne obuwie
Buty znaleziono na zamrożonym w lodowcu praczłowieku – Ötzi. Żył jego osoba blisko 3300 r p.n.e. Chodził w nieprzemakalnych butach spośród jeleniej skóry na niedźwiedziej podeszwie. W buty wkładał słomę z traw dla komfortu a higieny; słomę uwitą w łapcie umacniał plecionką z łyka

Malowidła naścienne w świątyniach egipskich świadczą o tym, że w Afryce w tym momencie 1500 lat p.n.e. noszono but. Były owo z reguły sandały wykonywane spośród papirusu względnie rzadziej skóry. W starożytnej Grecji używane dawny sandały o podeszwach z grubej skóry, korka lub drewna. Przy Rzymian noszono podobne obuwie tudzież but zwane caligae.

W średniowiecznej Europie noszono trzewiki, półbuty, pantofle i obuwie wysokie. Spośród zaczęto aplikować elementy ozdobne takie jak ażurowe cholewki, okucia ze złota albo srebra.
ekskluzywne obuwie
Dawne but wykonywane było ręcznie. Eksploatacja maszyn zapoczątkowało wynalezienie maszyny aż do zszywania części cholewki w roku 1845. Dalszy awans w produkcji obuwia związany był spośród używaniem kołkowarki aż do łączenia cholewki z podeszwą.