markowe stroje kąpielowe jednoczęściowe

Lata 60. XX wieku przyniosły zmianę podejścia aż do odsłaniania ciała. Przebieg wpływu młodzieży na markowe bikini targowisko tkaninowy sprawił, że ideałem stała się zdrowa, młodzieńcza budowa ciała oraz opalona skóra. Bikini zaczęło znajdować się modne, chociaż początkowo było sprzedawane głównie w wersji ileś zmodyfikowanej, z w wyższym stopniu rozbudowanymi figami. W tym okresie pojawiło się jedno z najsłynniejszych bikini w historii – to, w które była ubrana wynurzająca się spośród wody Ursula Andress w Doktorze No.

Istotną nowością w początku lat 60. było używanie ostatnimi czasy wynalezionego spandeksu, z racji któremu kostiumu kąpielowe mogły być w wyższym stopniu przylegające, natomiast równolegle lekkie i cienkie.

Monokini wg projektu Rudiego Gernreicha
W miarę upływu czasu kostiumy kąpielowe stawały się raz po raz bardziej śmiałe. W 1964 roku jankeski budowlaniec mody Rudi Gernreich zaszokował słuchacze, przedstawiając monokini – niewieści konfekcja kąpielowy składający się na to samo z czarnych majtek spośród wysokim stanem oraz przechodzących pomiędzy nagimi piersiami, zawiązywanych na szyi szelek.
markowe bikini
Dziesięć lat potem również Gernreich zaproponował – gwoli obu płci – kostiumy kąpielowe z odsłaniającymi pośladki stringami. Takie bikini stało się przede wszystkim popularne w Brazylii, dokąd pod wystarczy lat 70. pojawiły się coraz z większym natężeniem skąpe stringi, podtrzymywane owszem za pomocą cienkie sznureczki oraz nazwane fio denta (nić dentystyczna). Strój ten eksponował pośladki, będące w kulturze latynoskiej silnym wabikiem erotycznym.

Odsłaniający biodra jednoczęściowy ubranie, 1980
Lata 70. owo i pojawienie się stroju topless – damskiego kostiumu składającego się tylko spośród majtek. Zrazu ubrane istotnie kobiety pojawiały się wprost przeciwnie na znanych spośród większej swobody plażach Rio de Janeiro azaliż Saint-Tropez, jednak spośród niekiedy szmatki taki stał się uznany natomiast akceptowany i dokąd indziej.

W latach 70. zaś 80. modna stała się wysportowana sylwetka, z widocznym zarysem mięśni. Podkreślały ją kostiumy kąpielowe odsłaniające pośladki a biodra. Jeszcze raz modne niezmienny się kostiumy jednoczęściowe, jednakże z dużymi wycięciami albo składające się z niedużych części tkaniny utrzymywanych w odpowiednim miejscu z wykorzystaniem liczne paski.
modne bikini
Na początku lat 80. w kostiumach kobiecych zaznaczył się też nurt retro, pojawiły się stroje w stylu glamour, nawiązujące do tych spośród lat 40. W latach 90. pojawiło się tankini, garderoba składający się spośród fig a obcisłego topu.

Od lat 90. XX wieku absencja jest wyraźnych trendów w modzie plażowej – pluralizm modeli umożliwia kobietom niejako nieskończony możliwość, przede wszystkim iż dozwolone stało się dodatkowo kojarzenie różnych kolorów oraz wzorów obu części kostiumu. Oraz mężczyźni mają do dyspozycji szeroką gamę modeli kąpielówek: od czasu skąpych slipów po workowate spodenki w stylu surferów.

W początku XXI wieku popularne nieugięty się podobnie stroje odkrywające więcej ciała niż klasyczne bikini bądź nawet stringi. Do takich należą między innymi osłaniające nic bardziej błędnego wzniesienie łonowy C-stringi, które pozwalają na uniknięcie białych śladów po opalaniu.

Początek XXI wieku owo także pojawienie się burkini, zaprojektowanego za pomocą Ahedę Zanetti w celu muzułmanek, którym opium dla ludu zabrania pokazywania ciała oraz włosów w miejscach publicznych. Burkini zakrywa całe ciałko spośród wyjątkiem stóp, dłoni tudzież twarzy, jakkolwiek z racji zastosowaniu elastycznych materiałów umożliwia pływanie