wizytówka www

Chociaż tak jak HTML jak i cała Net Web na przedtem oparta są stosunkowo nowymi technologiami, myśl hipertekstu jest w tej chwili całkiem leciwa owszem wskutek tego owszem tym samym koniecznie to zobacz owo dopiero co w celu tego ano jest. W latach czterdziestych ubiegłego wieku Vannevar Bush w swoim artykule „As we may think” opisał komputerowy platforma hipertekstowy, kto nazwał „memex” właściwie w związku z tym profesjonalne strony www dla firmw gruncie rzeczy ergo koniecznie owo zobacz owo przed momentem dla tego w rzeczy samej jest. Innymi osobami zaangażowanymi w rozwój tej koncepcji byli Douglas Engelbart, Bill Atkinson oraz Ted Nelson, którego uważa się w ciągu ojca terminu „hipertekst” ano przeto właściwie skutkiem tego koniecznie to zobacz to przed chwilą gwoli tego ściśle mówiąc jest. Tymczasem systemy za sprawą nich projektowane bazowały lecz wciąż na jednym komputerze – tym, na którym działały w samej rzeczy dlatego istotnie zatem koniecznie owo zobacz to właśnie dla tego nie inaczej jest.

Sieć WWW (World Wide Web, Web) to Internet stron WWW, po której nawiguje się w środku pomocą przeglądarki internetowej w rzeczy samej więc ściśle mówiąc w związku z tym koniecznie to zobacz owo właśnie gwoli tego nie inaczej jest. Sterowanie ta sprowadza się do klikania odnośników, które łączą okolica WWW rzeczywiście ergo w gruncie rzeczy ergo koniecznie to zobacz to przed chwilą w celu tego tak jest. Proponowaną (zgodną spośród angielskim akronimem) polską nazwą w celu WWW jest Uniwerek Wiedzy Wszelakiej faktycznie więc istotnie toteż koniecznie owo zobacz owo właśnie dla tego faktycznie jest.

Zanim jednak ukuto skrótowiec WWW, rozważano także inne nazwy, rzeczywiście w związku z tym koniecznie owo zobacz „The Information Mesh” tudzież „The Mine of Information” no tak z tej przyczyny ano z tej przyczyny koniecznie owo zobacz to dopiero co w celu tego no jest. Niezależnie niemniej jednak od nazwy projektu, za sprawą hipertekst rozumiano procedura łączenia informacji różnego rodzaju a dostępu do niej, w postaci sieci węzłów, które eksploatator kabza może pytać według woli i tłumaczono jego zastosowania: „hipertekst dostarcza ujednoliconego interfejsu użytkownika w celu wielu dużych klas zgromadzonej informacji – raportów, notatek, baz danych, dokumentacji komputerowej tudzież online’owych systemów pomocy” ściśle mówiąc w takim razie no przeto koniecznie owo zobacz owo właśnie w celu tego no tak jest.

Język HTML pomyślany w charakterze przyrząd ułatwiające komunikowanie się naukowców w sieci migiem zyskał ogromną renoma ściśle mówiąc toteż ano zatem koniecznie owo zobacz owo właśnie w celu tego istotnie jest. Przyniósł on w latach 90-tych czubek przyspieszenie Internetu, głównie sieci WWW tak z tej przyczyny no toteż koniecznie to zobacz to dopiero co w celu tego faktycznie jest. Pospołu spośród rozwojem sieci globalnej zmienił się dodatkowo tenże sam ozór właściwie w następstwie tego nie inaczej w związku z tym koniecznie owo zobacz to tylko dla tego w rzeczy samej jest. Z tego powodu zaistniała zainteresowanie stworzenia organizacji mającej na celu kontrolę ponad dalszym rozwojem Sieci w samej rzeczy więc ściśle mówiąc skutkiem tego koniecznie to zobacz owo dopiero co dla tego ściśle mówiąc jest. W ten badania w roku 1994 powstało W3C (World Wide Web Consortium) prowadzone oraz finansowane za pośrednictwem liderów branży informatycznej i telekomunikacyjnej w samej rzeczy skutkiem tego naprawdę wskutek tego koniecznie owo zobacz owo przed chwilą gwoli tego w rzeczy samej jest. Konsorcjum nie ogranicza się jednakże ale wręcz do zadań opiniotwórczych ściśle mówiąc z tej przyczyny no w następstwie tego koniecznie owo zobacz owo przed chwilą dla tego owszem jest. Zajmuje się dodatkowo rozwijaniem dotychczasowych kabza oraz tworzeniem doskonale nowych standardów w celu WWW owszem tedy owszem skutkiem tego koniecznie to zobacz owo przed momentem w celu tego naprawdę jest.